Pierwsza smartfonowa gra od Nintendo pojawi się jeszcze w tym roku

Opublikowano: 2015-05-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-nintendo-gry-smartfonyPrezydent Nintendo – Satoru Iwata – ogłosił dziś, że do końca tego roku jego firma, wspólnie z DeNA, wyda swoją pierwszą grę przeznaczoną na smartfony. Do 2017 roku na rynku ma się pojawić pięć nowych tytułów.

Nintendo poważnie podchodzi do tematu gier mobilnych. Gigant branży elektronicznej rozrywki, do tej pory znany głównie z produkcji na konsole przenośne i stacjonarne, nawiązał w marcu współpracę z japońską firmą DeNA, która na rynku smartfonowych gier ma spore doświadczenie. Efektem tej kolaboracji ma być też specjalna usługa, działająca na wielu różnych platformach, wliczając w to smartfony, tablety, komputery PC i szereg obecnych i nowych urządzeń Nintendo. W tej chwili nie wiemy o niej jednak zbyt wiele.

news-nintendo-denaWięcej wiadomo natomiast o planowanych na najbliższe lata grach, z których pierwsza pojawi się jeszcze w tym roku. Nintendo zatrudniło dodatkowych pracowników odpowiedzialnych za tworzenie gier idealnie dostosowanych do smartfonów. Gry te, jak zapewnia Satoru Iwata, nie będą portami istniejacych tytułów, zatem nie należy się spodziewać bezpośredniego przełożenia np. The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D z konsoli Nintendo 3Ds, czy też New Super Mario Bros z Wii U. W zamian za to mamy otrzymać zupełnie nowe produkcje oparte na słynnych licencjach, wykorzystujące możliwości smartfonów.

Iwata dodał, że docelowo do końca marca 2017 roku Nintendo wyda łącznie pięć gier i chociaż wydaje się to małą liczbą, CEO japońskiej firmy wierzy, że będą to wielkie hity, które ponadto otrzymają wsparcie na długo po ich premierach. Można się więc spodziewać, że nie zabraknie płatnych dodatków przedłużających żywotność gier, tym bardziej, że zdaniem Iwaty firma liczy na znaczne przychody z ich tytułu.

Źródło: Android Central

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.