Pierwsze smartfony ze Snapdragonem 820 już w przygotowaniu

Opublikowano: 2015-09-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragon820Ujawniony kilka miesięcy temu Snapdragon 820 zapowiada się na bardzo udany chip, który może poprawić wszystkie błędy swojego poprzednika. Wiarę w niego pokładają również producenci smartfonów, którzy opracowują już pierwsze modele oparte na tym układzie.

Jak podaje prezes Qualcomma, Frank Meng, aktualnie trwają prace nad około 30 smartfonami ze Snapdragonem 820. Nie ujawnił on, którzy producenci korzystają z najnowszego procesora, jednak w sieci spekuluje się, że wśród nich jest m.in. Sony, HTC, LG, Xiaomi oraz ZTE. Qualcomm ujawnił też, że udało mu się odzyskać jednego ze swoich największych kontrahentów – w tym przypadku mowa o Samsungu, który w tegorocznych flagowcach zdecydował się postawić na autorski chip. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że koreański gigant może zastosować w Galaxy S7 Snapdragona 820 i otrzymał testową wersję procesora, nad którą trwają odpowiednie optymalizacje.

Debiutu pierwszych smartfonów z następcą Snapdragona 810 na pokładzie nie powinniśmy się jednak spodziewać szybciej, niż w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: Phandroid

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.