Pierwsze szczegóły na temat procesora Apple A10

Opublikowano: 2015-09-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-apple_a10Tegoroczne iPhone’y 6S i 6S Plus są wyposażone w nowy, dwurdzeniowy chipset A9, do którego wydajności raczej nie można mieć zastrzeżeń. Jak informują źródła z Chin, Apple pracuje już jednak nad kolejną generacją procesora, która powinna wnieść kilka nowości.

O A10 nie wiadomo póki co zbyt wiele, a wszelkie informacje należy traktować z przymrużeniem oka mimo, że dostarczyła jego osoba, która przedpremierowo podała sprawdzone szczegóły na temat Apple A9. Jeśli jednak znajdą one swoje potwierdzenie w rzeczywistości, nowy procesor Apple zapowiada się naprawdę ciekawie. Projektując tę jednostkę, amerykański producent skupia się ponoć przede wszystkim na jej wielowątkowości, tak aby w zadaniach wymagających dużej liczby rdzeni zapewniała ona jak największą wydajność w stosunku do swoich konkurentów w smartfonach z Androidem. Stąd też informacja o tym, że Apple przeskoczy z 2 rdzeni znanych z A9 na aż 6 rdzeni w A10.

Układ ten ma być wykonany w procesie technologicznym 14nm lub 10nm, a w jego wytworzeniu najprawdopodobniej pomoże Samsung, choć udział TSMC oraz Intela nie został wykluczony. Jest on jednak z pewnością w tak wczesnej fazie projektowania, że aktualnie trudno przewidzieć, jaka będzie jego dokładna specyfikacja i co zmieni się (a co potwierdzi) do momentu premiery.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.