Pierwsze zdjęcia obudowy iPhone’a 6C ujawniają pewne zmiany w stosunku do poprzednika

Opublikowano: 2015-03-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

Apple iPhone 5c Rear View - Green. Blue, Yellow, Pink, WhiteW zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że na ten rok Apple przygotuje trzy nowe smartfony. Wśród nich najprawdopodobniej znajdzie się plastikowy iPhone 6C. Na potwierdzenie tych rewelacji nie trzeba było długo czekać – najnowsze zdjęcia przedstawiają ponoć obudowę urządzenia.

Apple do tej pory znane było z 3.5 i 4-calowych smartfonów, trzymając się utartego schematu od samego początku. Dopiero w zeszłym roku firma pozwoliła sobie na zmiany i powiększyła iPhone’y do rozmiarów 4.7 i 5.5 cala. Jednak fanów mniejszych i tańszych słuchawek nadal nie brakuje. Apple doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też w 2015 roku powinniśmy ujrzeć, oprócz iPhone’a 6S i 6S Plus, również iPhone’a 6C.

Smartfon powróci do rozmiarów i materiałów z iPhone’a 5C. Będzie miał zatem czterocalowy ekran i wykonaną z poliwęglanu obudowę. Nie oznacza to jednak, że będzie to wykastrowany i pozbawiony większości funkcji, mniejszy brat modeli 6S i 6S Plus. Zachowa on bowiem moduł NFC, czytnik linii papilarnych TouchID i będzie chroniony przez szkło Gorilla Glass. Będzie się zatem różnił głównie wizualnie.

To, jak iPhone 6C będzie wyglądał zdradził sprzedawca części do smartfonów, firma Future Supplier. Opublikowała ona na swoim blogu dwa zdjęcia urządzenia, przy okazji przyrównując go do poprzednika – iPhone’a 5C. Na pierwszy rzut oka oba modele wyglądają bardzo podobnie. Przyglądając się bardziej szczegółowo, dostrzec można jednak pewne, aczkolwiek kosmetyczne, zmiany. 6C ma podwójną diodę doświetlającą LED, a także podwójne otwory głośników na dolnej krawędzi obudowy.

news-iphone-6c-obudowa-1news-iphone-6c-obudowaiPhone 6C ma zadebiutować jesienią tego roku. Do tego czasu z pewnością niejednokrotnie będziemy świadkami tego typu informacji i wycieków.

Źródło: FutureSupplier

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.