Pierwsze zdjęcia Sony Xperia Z3 Compact - wygląda świetnie!

Opublikowano: 2014-09-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #plotki

news-sony-xperiaz3compact-1

Wraz ze zdjęciami pojawiła się też domniemana specyfikacja tego urządzenia i trzeba przyznać, że zapowiada się hit.

Zdjęcia sugerują stosunkowo niewiele wizualnych zmian względem Sony Xperii Z1 Compact, ale trudno jednoznacznie stwierdzić czy to źle. Smartfon nadal utrzymany jest w minimalistycznym stylu, aczkolwiek wydaje się mniej kanciasty od swoich większych odpowiedników. Estetów ucieszyć może dostępność obudowy w kilku żywych kolorach (np. zielonym lub pomarańczowym). Nie pominięto też charakterystycznej cechy urządzeń z serii Xperia Z, czyli wodoodporności. Słuchawka spełniać ma wymagania standardu IP68, czyli będzie można zanurzyć ją w wodzie na głębokość do 1.5 metra przez 30 minut.

news-sony-xperiaz3compact-2

Duży plus Sony należy się za zachowanie w modelu ″mini″ specyfikacji jego większego odpowiednika, czyli Sony Xperii Z3. Producent podąża zupełnie inną ścieżką niż np. Samsung, HTC oraz LG, których ″miniaturowe″ urządzenia mają najczęściej niewiele wspólnego z ich pełnowymiarowymi odpowiednikami. Natomiast w przypadku Xperii Z3 comapact nie ma mowy o kompromisach. Sprzęt ma zostać wyposażony w wydajny czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 taktowany 2.5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Użytkownik będzie miał też do dyspozycji 16 GB wbudowanej przestrzeni na pliki i gniazdo na karty microSD. Istotną zmian względem poprzednika jest konieczność korzystania z niezbyt popularnych kart Nano-SIM, ale trzeba zakładać, że standard ten będzie spotykany coraz częściej. Martwić może też spory ekran, jak na smartfon z dopiskiem compact. Aż 4.6 cala (rozdzielczość 720 x 1280 pikseli) może dla wielu okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia, tym bardziej, że niewiele większy wyświetlacz (5 cali) ma starsza o rok Sony Xperia Z1.

Fanów fotografowania smartfonami powinna za to ucieszyć obecność bardzo dobrego aparatu o imponującej rozdzielczości 20.7 Mpix. Podobne moduły sprawdziły się już w poprzednich modelach tego producenta i w tym przypadku powinno być podobnie.

Pełna specyfikacja tego modelu (stworzona na podstawie plotek i przecieków) dostępna jest pod tym adresem: http://www.teleguru.pl/telefony-przyszle/sony-xperia-z3-compact–niepotwierdzony-. Niestety, data premiery oraz przypuszczalna cena tego modelu nie jest jeszcze znana.

Zródło: AusDroid

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.