Pierwszy Chińczyk, który oficjalnie staje po stronie Google

Opublikowano: 2014-09-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #plotki #pozostali operatorzy #Internet mobilny

news-china-dragon-1Jeden z obywateli Chin pozwał do sądu tamtejszego operatora telekomunikacyjnego za blokowanie dostępu do wyszukiwarki i usług Google.

26-letni Chińczyk Wang Long, aplikant adwokacki i internauta pozwał do sądu China Unicom – jednego z tamtejszych operatorów telekomunikacyjnych. Long zarzuca telekomowi, że zablokował mu dostęp do wyszukiwarki Google oraz niektórych usług tej firmy, na przykład Gmaila.

Chińczyk żąda przed sądem wyjaśnień ze strony China Unicom, a także zwrotu opłat za dostęp do Internetu za ostatnie pięć miesięcy. Według obserwatorów chińskiej rzeczywistości Long ma raczej niewielkie szanse na uzyskanie korzystnego dla siebie wyroku biorąc pod uwagę, że pozwany telekom działał zgodnie z poleceniem chińskich władz. Zablokowały one dostęp tamtejszych obywateli do usług Google, aby zapobiec protestom w Internecie związanym z 25 rocznicą wydarzeń na Placu Tiananmen. Nie zmienia to jednak faktu, że pozew Longa jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii komunistycznych Chin i może być zwiastunem większych zmian.

Źródło: Cnet

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.