Pierwszy smartfon Vaio oficjalnie zaprezentowany

Opublikowano: 2015-03-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-vaio-phone-official-1Od momentu, w którym Sony sprzedało markę Vaio spółce Japan Industrial Partners, słyszeliśmy plotki o możliwym debiucie linii smartfonów pod tym szyldem. Pierwszy ze smartfonów Vaio miał zostać ujawniony dzisiaj w Japonii i tak też się stało.

Vaio Phone swoją stylistyką przywodzi na myśl urządzenia z serii Nexus i z zewnątrz może się podobać. Mniej pozytywne odczucia przychodzą w momencie zapoznania się ze specyfikacją. Nie dlatego, że jest ona słaba, lecz z powodu stosunku jakości do ceny. Smartfon kosztuje w przeliczeniu ponad 420 dolarów. Co oferuje w zamian? Pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1.2 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, a także slot kart microSD. Do zdjęć posłużą dwa aparaty: główny 13 Mpix oraz przedni 5 Mpix. Bateria (niewymienialna) urządzenia ma pojemność 2500 mAh, co ma się przełożyć na około 13 godzin rozmów.

news-vaio-phone-official-2Na plus można zaliczyć system operacyjny, jakim jest Android 5.0 Lollipop, bez jakiejkolwiek nakładki i preinstalowanych, niepotrzebnych aplikacji. Dzięki temu klient, który zakupi Vaio Phone, otrzyma czystą, niezmodyfikowaną wersję Androida, która powinna przełożyć się na szybsze, płynniejsze działanie urządzenia. Niemniej jednak, cena wydaje się być nieco przesadzona jak za takie podzespoły.

Smartfon trafi do sprzedaży 20 marca i będzie dostępny w Japonii. Nie wiadomo jeszcze kiedy i czy w ogóle pojawi się na pozostałych rynkach.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.