Pierwszy smartfon z 10-rdzeniowym procesorem już w październiku

Opublikowano: 2015-06-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-helio_x20-mediatekJeden z najciekawszych układów firmy MediaTek – Helio X20 – zadebiutuje w połowie października bieżącego roku, a pierwszym urządzeniem w niego wyposażonym będzie chiński smartfon Elephone P9000, którego cena ma wynieść około 500 dolarów.

MediaTek ma w swoim portfolio coraz ciekawsze chipy, a wykonany w 20 nanometrowym procesie technologicznym Helio X20 jest tego koronnym przykładem. Jest to 10-rdzeniowy procesor o oznaczeniu MT6797, który cechuje się trójklastrową architekturą. Ma on dwa rdzenie Cortex-A72 taktowane zegarem 2.5 GHz dla zapewnienia optymalnej wydajności, cztery rdzenie Cortex-A53 2 GHz gwarantujące kompromis pomiędzy wydajnością a poborem energii oraz kolejne cztery rdzenie Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1.4 GHz dla energooszczędności. Całość wspierana jest przez układ graficzny Mali-T800.

Masowa produkcja chipsetu rozpocznie się już w wakacje, a pierwszego telefonu w niego wyposażonego możemy spodziewać się w okolicach 20 października tego roku. Będzie to Elephone P9000 z 5.5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparatem głównym 20.7 Mpix, przednią kamerką 8 Mpix i baterią o pojemności 3100 mAh.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.