Pierwszych zwijanych smartfonów Samsunga możemy spodziewać się w przyszłym roku

Opublikowano: 2015-09-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-samsung-zwijany_smartfon-1Samsung już od kilku lat pracuje nad koncepcją składanego smartfona i zdaje się, że oczekiwanie może dobiec końca na początku 2016 roku.

Jak donosi zaznajomiona z tematem osoba, chcąca zachować anonimowość, w okolicach stycznia nadchodzącego roku na rynku zadebiutują dwa pierwsze, zwijane smartfony koreańskiego producenta – jeden z nich będzie propozycją ze średniej półki opartą na nowym, ośmiordzeniowym układzie Qualcomm Snapdragon 620, drugi zaś będzie urządzeniem klasy premium z flagowym Snapdragonem 820 na pokładzie. Oba telefony mają mieć również 3 GB pamięci RAM, niewymienialną baterię oraz slot na kartę microSD.

W styczniu miną dwa lata od momentu, w którym po raz pierwszy pokazano prototyp tego typu urządzenia. Chociaż trudno obecnie potwierdzić autentyczność powyższych informacji, niewykluczone, że Samsung rzeczywiście jest gotowy na start tej technologii i kto wie, być może jednym ze wspomnianych modeli będzie alternatywny wariant topowego Galaxy S7.

Źródło: TechRadar

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.