Pismo obrazkowe zastąpi tradycyjne hasła?

Opublikowano: 2015-06-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie

news-emoji-hasła_obrazkoweBrytyjska firma Intelligent Environments pochwaliła się swoim nowym systemem, który jest w stanie zastąpić tradycyjne hasła i numery PIN zwykłymi obrazkami emoji. Miałoby to sprawić, że trudniej byłoby je zhakować i w teorii znacznie uniemożliwiłoby to uzyskanie dostępu do konta przez niepowołane osoby.

Ludziom dość często zdarza się zapominać swoje hasła i dlatego chętnie korzystają z możliwości zapisywania ich w przeglądarce lub autouzupełniania formularzy. Zdecydowanie łatwiej przyswajalne dla mózgu są wszelkiego rodzaju obrazki i emotikony. Tego zdania są pracownicy Intelligent Environments, którzy opracowali specjalny system pozwalający skorzystać z emoji zamiast kodu PIN czy też standardowego, kilkuczłonowego hasła. Dzięki niemu każdy użytkownik mógłby logować się np. do swojego konta bankowego przy użyciu kombinacji składającej się z paru piktogramów.

Oparty na 44 symbolach emoji system oferuje prawie 3.5 miliona unikalnych kombinacji z niepowtarzającymi się obrazkami, w porównaniu do standardowego kodu PIN i jego około 7 tysięcy wariacji składających się z czterech różnych numerów.

Intelligent Environments twierdzi, że jest gotowe do wprowadzenia swojego pomysłu na rynek. Problem w tym, że aktualnie nikt nie wydaje się być szczególnie zainteresowanym. Wygląda to jednak na ciekawy koncept, który kiedyś w przyszłości może okazać się dobrym zamiennikiem typowych haseł.

Źródło: Gizmodo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.