PKP Intercity wprowadzi strefy ciszy w pociągach?

Opublikowano: 2015-07-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-halas_w_pociagu-telefonZapewne każdy nie raz spotkał się z sytuacją, w której podróż jednym ze środków transportu publicznego była uciążliwa z powodu hałasu spowodowanego długimi, donośnymi rozmowami przez telefon lub słuchaniem muzyki. Problemowi temu zaradzić zamierza PKP Intercity, które rozważa wprowadzenie w swoich pociągach tzw. stref ciszy.

Rozwiązanie to ma zostać przetestowane w pierwszej kolejności w pociągach Express Intercity Premium, czyli Pendolino. Dokładny termin startu testów nie został ujawniony, ale według informacji, do jakich dotarło Radio Zet, stanie się to do końca tego roku. Chociaż strefy ciszy są jeszcze w fazie planów, wiadomo, że mają to być specjalnie wydzielone i oznaczone wagony, w których zakazane będzie prowadzenie jakichkolwiek rozmów przez telefon czy słuchania muzyki. Ponadto, jeśli konduktor zauważy lub usłyszy pasażera, który w taki czy inny sposób zakłóca spokój innych osób, będzie miał prawo wyprosić go na korytarz – dotyczy to całego pociągu.

Jak podkreśliła Zuzanna Szopowska, rzeczniczka PKP Intercity, kolej rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania z powodu nieustannie napływających skarg od rozżalonych podróżnych.

Źródło: tvn24bis

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.