Play: Jak rozpoznać fałszywą e-fakturę?

Opublikowano: 2014-10-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #abonamenty #pakiety / usługi

news-play-24
Po niedawnym ataku hakerów na użytkowników Play operator rusza z akcją informacyjną dotyczącą rozpoznawania podrobionych e-faktur.

Akcja ma związek ze sprawą, o której Teleguru pisało w drugiej połowie września 2014 roku. Chodziło o maile zawierające w załącznikach rzekome e-faktury z Play. Okazało się, że jest to atak cyberprzestępców mający na celu wyłudzenie danych i pieniędzy od abonentów. Kolejny tego typu incydent miał miejsce kilkadziesiąt godzin temu. Nic więc dziwnego, że Play postanowił zaradzić niebezpieczeństwu.

W mailach wysyłanych do klientów operator informuje w jaki sposób mogą się oni przekonać, czy wysłana e-faktura jest prawdziwa. Play radzi, by upewnić się czy załączona e-faktura jest widoczna na koncie klienta w serwisie dostępnym pod adresem: https://24.play.pl. Należy też sprawdzić numer rachunku bankowego i kwoty do zapłaty. Aby to zrobić wystarczy wpisać i zatwierdzić w telefonie kod *124#.

Jeżeli użytkownik pragnie sprawdzić inne parametry e-faktury – na przykład datę jej wystawienia lub termin płatności, powinien zadzwonić na numer *125#.

Źródło: Play

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.