Play: Ponad 400 stacji w sieci 4G LTE Ultra

Opublikowano: 2016-04-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-play-lte-2Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz i opłaceniu do Skarbu Państwa ponad 1.7 miliarda złotych Play buduje nową sieć 4G LTE Ultra.

Zgodnie z zapowiedziami z początku lutego bieżącego roku trwa proces wdrażania nowych stacji LTE. 8 kwietnia 2016 Play uruchomił już ponad 400 stacji w oparciu o uzyskane pasma przyznane zgodnie z wynikami postępowania aukcyjnego. Oznacza to, że w tym tempie powinien spełnić obietnicę uruchomienia 1000 stacji do końca czerwca 2016 roku.

Nowe stacje to przede wszystkim poprawa jakości sieci, zwiększenie jej przepustowości oraz lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych. Z perspektywy klientów Play przełoży się to na wyższy komfort korzystania z Internetu i zwiększenie transmisji danych.

Oprócz wykorzystanych nowych częstotliwości Play świadczy też swoje usługi dostępu do Internetu nie tylko w oparciu o pasmo 1800, ale także 2100 MHz, którego wdrożenie jest bardzo szybko realizowane. W efekcie obecnie zasięg sieci LTE w Play obejmuje ponad 81% populacji, a do ponad 40% populacji dociera zasięg sieci 4G LTE Ultra. Przekłada się to na dostępność w 1406 miejscowościach, w tym 120 miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców.

Źródło: Play

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.