Play: Ruszyły testy Wi-Fi Calling

Opublikowano: 2015-12-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #pakiety / usługi

news-wifi_calling-play-1Play wybrał testerów i zaczął wysyłkę oprogramowania aktywującego Wi-Fi Calling w smartfonach, rozpoczynając tym samym bezpłatne testy usługi, które potrwają przez najbliższe kilka tygodni.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Play wystartował z testami Wi-Fi Calling, w których biorą udział posiadacze LG G4 i Samsunga Galaxy S6 zakupionych u operatora. Otrzymali oni SMS zawierający wszystkie potrzebne informacji, a także specjalne oprogramowanie, które włącza usługę na urządzeniach – ta część może jednak potrwać do końca roku. Ponadto, telekom poinformował, że dla zwycięzców ostatniego konkursu szykowane do wysyłki są już paczki ze wspomnianymi wyżej smartfonami.

Testy potrwają do 14 lutego 2016 roku, a wszelkie uwagi, opinie, zgłoszenia błędów i spostrzeżenia Play zbierać będzie na stronie www.play.pl/wificalling. W niedalekiej przyszłości Wi-Fi Calling ma być szerzej dostępne i pojawić się w ofertach abonamentowych, na kartę oraz Mix.

Oferowane przez Play Wi-Fi Calling umożliwia prowadzenie rozmów głosowych w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi, o maksymalnej długości 120 minut. Do prawidłowego działania potrzebne jest łącze o prędkości przynajmniej 512 kb/s. Możliwe jest też wysyłanie SMS-ów po Wi-Fi. Zabrakło natomiast wsparcia dla MMS-ów.

Źródło: Play

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.