Play ruszył z budową nowej sieci LTE 800 MHz

Opublikowano: 2016-02-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-play-lte-1Play wpłacił do Skarbu Państwa ponad 1.7 miliarda złotych za częstotliwości nabyte w celu budowy nowoczesnej i możliwie jak najlepszej sieci LTE. Pierwsze nadajniki mają być uruchomione jeszcze w tym miesiącu.

Aby szybko rozpocząć świadczenie usług klientom na terenach nisko zurbanizowanych przy wykorzystaniu technologii transmisji danych LTE, Play rozpoczął już proces wdrażania ponad tysiąca stacji LTE, które zostaną uruchomione w pierwszej połowie bieżącego roku. Play spodziewa się, że pierwsze kilkadziesiąt stacji zacznie działać już w lutym bieżącego roku, a z końcem marca ta liczba wzrośnie do ponad 200.

Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz, Play zapłacił za rezerwację częstotliwości, zapewnił sprzęt potrzebny do uruchomienia stacji bazowych LTE oraz rozpoczął tym samym proces inwestycyjny w celu realizacji swoich zobowiązań dotyczących przyznanego bloku D.

„Toczący się spór pomiędzy instytucjami państwa polskiego oraz grupą Deutsche Telekom jest konsekwencją wycofania się spółki NetNet, co stwarza istotne ryzyko unieważniania rezerwacji bloku E przez sądy. Od lat Play ostrzega, iż w ramach polskiego prawa format aukcji doprowadzi do istotnych problemów i nie zapewni stabilnego wyniku postępowania, czemu mogą zaradzić wspólne wysiłki podejmowane przez branżę oraz polską administrację publiczną. Play oraz UKE przedstawili T-Mobile dwa różne rozwiązania kompromisowe, z których każde spełnia postulat T-Mobile, aby użytkować ciągłe bloki sąsiadujące z pasmem Orange. Propozycje te zostały odrzucone, natomiast T-Mobile domagał się od UKE rozwiązania, które przerzuciłoby wszystkie ryzyka na Skarb Państwa oraz na Play.” – dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu sieci Play.

Źródło: Play

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.