Play umożliwia roaming LTE w sieci T-Mobile

Opublikowano: 2016-04-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #T-Mobile #Internet mobilny

news-play-lte-1Jak informuje serwis Telko.in, Play testuje roaming krajowy LTE w sieci T-Mobile, z którego mogą korzystać wybrani klienci operatora.

Informacje na temat zasad uczestnictwa w teście oraz liczbie uczestników nie zostały wyjawione. Zapytany przez Telko.in o komentarz w tej sprawie rzecznik Play Marcin Gruszka odpowiedział, że możliwość korzystania z LTE T-Mobile jest dostępna od dawna w ramach testów, w których uczestniczy grupa komercyjnych klientów – prawdopodobnie ci, którzy korzystają z najdroższych taryf operatora, a zwłaszcza biznesowych.

Zapis o możliwości korzystania z transmisji danych w technologii LTE przez klientów Play zawiera umowa o roamingu krajowym pomiędzy P4 i T-Mobile, a także raport roczny P4 za 2014 r. Wojciech Strzałkowski z biura prasowego T-Mobile poinformował natomiast, że operator udostępnił P4 roaming krajowy LTE wkrótce po uruchomieniu usług 4G w swojej sieci.

Źródło: Telko.in

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.