Play uruchomi Wi-Fi Calling

Opublikowano: 2015-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #pakiety / usługi

news-wifi_calling-play-1Play jest na etapie wdrażania usługi natywnego Wi-Fi Calling, umożliwiającego wykonywanie połączeń wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci Wi-Fi. Testy ruszą już w przyszłym miesiącu.

Do testów Wi-Fi Calling w Play można się zapisywać od 24 listopada. Potrwają one do 14 lutego 2016 roku i żeby wziąć w nich udział należy posiadać zakupiony u operatora smartfon LG G4 lub Samsung Galaxy S6. W przyszłości jednak usługa zostanie rozszerzona na inne urządzenia, przede wszystkim marki Samsung, LG i Huawei. Warto też wspomnieć, że Play ma w planach specjalny konkurs, w którym do wygrania będą wymienione wyżej modele.

Oferowane przez Play Wi-Fi Calling ma umożliwiać prowadzenie rozmów głosowych w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi w wysokiej jakości połączenia HD Voice, podobnie jak w przypadku standardowych połączeń. Do prawidłowego działania potrzebne będzie łącze o prędkości przynajmniej 512 kb/s. Do tego możliwe będzie wysyłanie SMS-ów po Wi-Fi, zarówno zwykłych, jak i premium. Zabraknie natomiast wsparcia dla obsługi MMS. Z innych informacji należy dodać, że maksymalna długość połączenia wynosi 120 minut.

Testy usługi będą bezpłatne, a osoby biorące w nich udział otrzymają specjalną wersję oprogramowania. W momencie komercyjnego wejścia na rynek, Wi-Fi Calling pojawi się w ofertach abonamentowych, na kartę oraz Mix w Play. Nie wiadomo jednak, jak będzie się przedstawiała kwestia przyszłych opłat.

Źródło: Play

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.