Play zachęca do rejestracji kart SIM. Użytkownicy otrzymają w zamian stosowne bonusy

Opublikowano: 2016-06-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oferty / taryfy #Play #prepaidy #pakiety / usługi

news-play-rejestracja-simJuż wkrótce użytkownicy numerów na kartę będą mieli obowiązek ich rejestracji, w związku z założeniami ustawy antyterrorystycznej. Play już teraz zachęca do podjęcia odpowiednich kroków, oferując bonusowe doładowanie, pakiet internetowy oraz rok ważności konta.

Rejestracji kart przedpłaconych należy dokonać do 1 lutego 2017 roku. Po tym terminie, w przypadku spóźnienia, numer użytkownika oferty na kartę zostanie zawieszony, a usługi przestaną być świadczone. Dlatego też Play startuje z akcją promującą rejestrację SIM, a cały proces jest niezwykle prosty – wymaga udania się do salonu operatora,  podania trzech danych (imienia, nazwiska, numeru PESEL) i potwierdzenia tożsamości dowodem osobistym lub paszportem. W przypadku firmy wymagane jest podanie numerów NIP i REGON. Osoby poniżej 13-ego roku życia mogą dokonać rejestracji jedynie z opiekunem. Natomiast cudzoziemcy muszą okazać paszport lub kartę pobytu.

news-play-rejestracja-sim-1

Jeśli zaś chodzi o bonusy za rejestrację, Play przygotował je w oparciu o staż użytkownika. Każdy klient taryf na kartę ma zagwarantowane 100 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, 10 GB Internetu oraz roczną ważność konta. Mając 1-2 lata stażu w Play suma złotówek wynosi 200 zł, 2-3 lata u operatora dają 300 zł doładowania, 3-4 lata to 400 zł na konto użytkownika, zaś 4 lata i więcej gwarantują uzyskanie 500 zł bonusu. Oferta dotyczy też osób korzystających z Red Bull Mobile na kartę. Bonusy przyznawane są na 30 dni.

W przypadku klientów Play Internet na kartę, w wyniku rejestracji przyznawane jest 100 GB danych i rok ważności konta.

W każdej chwili można też sprawdzić, czy numer jest zarejestrowany, wpisując w telefonie kod *111*49*1#.

Z szacunków sieci Play wynika, że w Polsce jest aktualnie 80-90% niezarejestrowanych kart prepaid, co oznacza, że rejestracji musi dokonać około 10 milionów osób, w tym 2 miliony nieletnich.

Więcej informacji:

Źródło: Play

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.