Plus: 450 Mb/s prędkości pobierania danych w testach LTE-Advanced

Opublikowano: 2015-07-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-plus-lte_advancedFirmy Polkomtel i Ericsson wspólnie przeprowadziły test agregacji trzech pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced i uzyskały aż 450 Mb/s prędkości pobierania danych.

Było to możliwe dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu trzech częstotliwości nośnych 20 MHz w pasmach 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz. Do testów wykorzystano również najnowsze oprogramowanie Ericssona pozwalające na agregację bloków częstotliwości 60 MHz. Jak stwierdził Jacek Felczykowski, Dyrektor Zarządzajacy ds. Techniki w Plusie, są to kolejne udane testy agregacji pasm przeprowadzone przez operatora, które dają przykład możliwości, jakie daje agregacja kilku bloków różnych częstotliwości.

Technologia LTE-Advanced Carrier Aggregation umożliwia nie tylko wzrost maksymalnych prędkości pobierania danych, ale zwiększa również pojemności sieci LTE, co zapewni dostęp do usług szerokopasmowych większej grupie użytkowników. Wykonane testy potwierdziły, że LTE-Advanced z Carrier Aggregation może być realną alternatywą dla łączy stałych.

„Pomyślnie przeprowadzone testy transmisji 450 Mb/s pokazują możliwości oferowane już dziś przez sieci mobilne. W wydanym przed miesiącem Mobility Report Ericsson przewiduje, że do 2020 roku w Europie Centralnej nastąpi aż 11-krotny wzrost przepływu danych. Technologia Carrier Aggregation doskonale wpisuje się w tę prognozę rynkową” – powiedział Mikołaj Skipietrow, odpowiedzialny w firmie Ericsson za kontakty z Polkomtelem.

Przy okazji, Teleguru poleca zapoznać się z często przywoływanym artykułem, który trafnie obrazuje aktualnie dostępne oferty Internetu LTE u polskich operatorów: 4G – szkoła legalnego wprowadzania klienta w błąd.

Źródło: Plus

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.