Plus: Mamy najszybszy Internet mobilny

Opublikowano: 2016-01-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #wyniki / raporty

news-plus-1Zgodnie z wynikami badania UKE dotyczącego jakości usługi telefonii mobilnej, w kategorii transmisji danych najszybszym był Internet Plusa. Operator wystosował komunikat w tej sprawie, chwaląc się osiągniętym wyróżnieniem.

Badanie porównawcze jakości usług operatorów telekomunikacyjnych przeprowadzone zostało w grudniu ubiegłego roku przez firmę zewnętrzną wyłonioną w drodze przetargu przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W trakcie badania wykonanych zostały dziesiątki tysięcy różnych testów usług z wykorzystaniem kart SIM operatorów sieci Orange, Play, Plus i T-Mobile. Pomiary zrealizowane zostały na terenie całego kraju, a 83% wykonanych zostało w ruchu. Więcej na ten temat można poczytać w tym miejscu.

Zgodnie z opublikowanym 22 stycznia raportem średnia prędkość pobierania danych w sieci Plus to 25.19 Mb/s. To dwa razy szybciej niż w Play, a o 25% lepiej niż w T-Mobile i Orange. Wyniki szybkości pobierania danych w sieciach T-Mobile i Orange wyniosły odpowiednio 20.64 Mb/s i 19.66 Mb/s, a w sieci Play 12.43 Mb/s. Plus miał również największy wskaźnik prędkości wysyłanych danych, który wyniósł 17.71 Mb/s. W przypadku pozostałych operatorów rezultaty przedstawiały się następująco: T-Mobile – 16.87 Mb/s, Orange – 15.85 Mb/s i Play – 12.60 Mb/s.

„Przeprowadzone badania potwierdziły również pośrednio, że Plus ma największy w Polsce zasięg LTE. Aż 94% czasu badania transmisji danych w Plusie odbywało się właśnie z wykorzystaniem technologii LTE. Dla pozostałych operatorów było to 83% dla Play i 78% dla T-Mobile i Orange. Również na drogach między miastami Plus uzyskał najlepsze parametry w tym zakresie i 83% czasu badania odbyło się w sieci LTE, dla Play było to 52% oraz po 38% dla Orange i T-Mobile.” – czytamy w komunikacie Plusa.

Źródło: Plus

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.