Plus ma prawie 12 milionów aktywnych kart SIM, ale traci

Opublikowano: 2014-08-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #abonamenty #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-plus-logoSieć komórkowa Plus podała swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Operator traci abonentów, za to zyskuje użytkowników mobilnego Internetu.

11,926 mln – to liczba aktywnych kart SIM w sieci Plus, którą operator podał przy okazji prezentowania swoich wyników finansowych za drugi kwartał 2014 roku.

Operator podkreśla, że musiał dostosować raportowanie wyników do wymogów Komisji Europejskiej, w związku z czym w segmencie kart przedpłaconych (pre-paidów) podaje tylko wyniki z ostatnich trzech miesięcy, a nie z całego roku. Ma to oczywiście wpływ na końcowy rezultat. Zamiast 13,7 mln kart obecnie działa w Plusie wspomnianych wcześniej 11,926 mln.

Jeżeli chodzi o usługi abonamentowe, to według operatora obecnie korzysta z nich 7,767 mln użytkowników, co oznacza wzrost o 26 tys. rok do roku. Karty typu pre-paid są używane przez 4,159 mln użytkowników – o 324 tysiące mniej w porównaniu z rokiem 2013.

Plus może mieć powody do zadowolenia na polu mobilnego Internetu. Z dostępu do sieci za pośrednictwem tego operatora korzysta dzisiaj 1,359 mln użytkowników, a to oznacza spory wzrost rok do roku – aż o 405 tys. osób. Można przypuszczać, że na tak dobry wynik duży wpływa ma stała poprawa zasięgu i parametrów sieci LTE, której Plus jest w Polsce zdecydowanym liderem.

Źródło: Plus

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.