Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/s

Opublikowano: 2016-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-plus-lte_advancedPlus zaprezentował sieć LTE-Advanced z prędkością dochodzącą do 300 Mb/s, możliwą dzięki agregacji dwóch pasm częstotliwości nośnych o szerokości 20 MHz każda, pracujących w standardzie LTE FDD w pasmach 1800 MHz i 2600 MHz.

Na prezentacji przedstawiono działanie agregacji pasm LTE-Advanced, do której wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation. Pierwsza w Polsce komercyjna sieć LTE-A zapewnia prędkość Internetu do 300 Mb/s, a stacje pozwalające na korzystanie z tej technologii zostały już zbudowane w Warszawie (kolejne w drodze). Aby uzyskać sieć o takiej prędkości, Plus połączył pasma w częstotliwościach 1800 MHz i 2600 MHz , wykorzystując agregację dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD.

Podstawy działania agregacji nośnych FDD w paśmie 1800 MHz i 2600 MHz:

  • Zasoby częstotliwościowe z różnych zakresów traktowane są jak jeden wspólny zasób użytkownika.
  • W celu zachowania kompatybilności wstecznej, agregacji podlegają nośne zdefiniowane w poprzednich wersjach standardów 3GPP.
  • Każda nośna określana jest jako składnik nośny (component carrier). Agregować można do 5 składników.
  • Agregowane mogą być składniki z tego samego pasma, jak i z różnych pasm.

news-plus-lte-a-prezentacjanews-plus-lte-a-prezentacja-3

news-plus-lte-a-prezentacja-1

 

news-plus-lte-a-prezentacja-2news-plus-lte-a-prezentacja-4

Źródło: Plus

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.