Plus siedzi na poczcie, T-Mobile jeździ pociągami

Opublikowano: 2014-09-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oferty / taryfy #T-Mobile #Internet mobilny

news-pkp-1W kolejnych pociągach Intercity dostępny jest darmowy dostęp do sieci Wi-Fi. Operatorem usługi jest T-Mobile.

Niedawno Teleguru donosiło o tym, że operator Plus uczestniczy w pilotażowym programie wprowadzania darmowego dostępu do Internetu w wybranych placówkach Poczty Polskiej. Jeden z konkurentów Plusa – T-Mobile – wybrał inny sposób promocji swojej marki. Dostarczył on infrastrukturę dla wyposażenia kolejnych pociągów Intercity w darmowy dostęp do Internetu w technologii Wi-Fi.

Usługa dostępna jest w pięciu nowych pociągach:

EIC Tatry: kursujący na linii Warszawa-Kraków,

EIC Mickiewicz: kursujący na linii Warszawa-Kraków,

EIC Kaszub: kursujący na linii Warszawa-Gdynia-Warszawa,

EIC Modrzejewska: kursujący na linii Kraków – Warszawa,

EIC Norwid: kursujący na linii Kraków – Gdynia, przez Warszawę

Podróżni, którzy chcą posurfować w sieci muszą w swoim urządzeniu (laptopie, smartfonie czy tablecie) wybrać darmową sieć i się z nią połączyć bez konieczności wprowadzania loginu lub hasła. Oczywiście, ze względu na wykorzystywanie infrastruktury telekomunikacyjnej, w trakcie podróży zdarzają się miejsca, w których Internet nie działa. Niestety, Teleguru nie miał okazji sprawdzić tego rozwiązania w praktyce

PKP Intercity już wcześniej uruchomiło kilka składów, w których możliwy był dostęp do bezpłatnej sieci, między innymi EIC Beskidy kursujący z Warszawy do Bielska-Białej, EIC Słowacki z Warszawy do Poznania oraz EIC Sława z Warszawy do Krakowa.

Źródlo: PKP Intercity

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.