Plus wprowadza lepszą jakość rozmów dzięki usłudze HD Voice

Opublikowano: 2014-12-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #pakiety / usługi

img-plus-hq-1Klienci Plus doczekali się wprowadzenia przez operatora technologii HD Voice, dzięki której otrzymają jeszcze lepszą jakość połączeń oraz zwiększony komfort prowadzonych rozmów. Jest to następny etap w drodze do wprowadzenia innowacyjnego VoLTE.

Na początek usługa HD Voice została udostępniona w Warszawie i części województwa mazowieckiego, jak również w województwie podlaskim i lubelskim. Docelowo, w pierwszym kwartale 2015 roku będzie już ona dostępna na obszarze całego kraju.

HD Voice ma zapewnić świetną jakość dźwięku prowadzonych rozmów telefonicznych, dzięki czemu głos słyszany w słuchawce ma być bardziej naturalny, wyostrzony, sprawiajac wrażenie prowadzenia bezpośredniej rozmowy. Usługa jest całkowicie bezpłatna, nie wymaga żadnej aktywacji i jest automatycznie dostępna dla wszystkich klientów operatora. Wystarczy posiadać odpowiednie urządzenie – HD Voice obsługuje większość nowoczesnych telefonów i smartfonów sprzedawanych w ostatnich latach. Z aktualnej oferty Plusa zgodność z usługą zapewnia około 80% modeli.

„Usługa HD Voice jest kolejną korzyścią, jaką wprowadzamy z myślą o komforcie naszych klientów. To również jeden z etapów związanych z przygotowaniami do wprowadzenia do oferty Plusa usług głosowych bazujących na technologii LTE, czyli VoLTE. Mamy już za sobą zakończone sukcesem pierwsze testy tego nowatorskiego rozwiązania. VoLTE (Voice over LTE) pozwala na zestawianie połączeń głosowych po sieci LTE, jest więc, po HD Voice, kolejnym skokiem jakościowym w ich rozwoju” – powiedziała Beata Białkowska, Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu w Plusie i Cyfrowym Polsacie.

Warto dodać, że Plus zdecydował się na wprowadzenie tej technologii jako ostatni spośród wiodących operatorów sieci komórkowych.

Źródło: Plus

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.