Plus wprowadzi mobilne płatności

Opublikowano: 2015-02-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-plus-mobilne-płatnościJuż niedługo Polkomtel może zaprezentować swoją wersję mobilnych płatności, opartych na technologii NFC i otwartych na karty wielu banków.

W grupie kapitałowej wraz z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem znajduje się Plus Bank (dawniej Invest-Bank) i to właśnie jego oferta będzie na początku główną w nowej usłudze Plusa. Platforma będzie jednak otwarta również na karty innych banków.

Mobilny portfel jako pierwszy w Polsce, w tak zaawansowanej formie wprowadził T-Mobile. Było to na początku listopada 2012 roku, kiedy to telekom pokazał myWallet. Nie minęło wiele czasu, a dołączył do niego Orange z kartą prepaid mBanku na stałe załadowaną do pamięci karty SIM. Jednak prawdziwego konkurenta dla usługi T-Mobile, „pomarańczowy” operator wprowadził dopiero w tym miejscu, pod postacią Orange Finanse.

Z kolei P4 (operator Play) nadal twierdzi, że nie jest zainteresowanie wprowadzeniem usług finansowych. Mimo to, kilka tygodni temu firma pozyskała prawa do domeny playbank.pl

Źródło: Telepolis

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.