Po raz pierwszy poznaliśmy zysk Google z Androida

Opublikowano: 2016-01-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-android-zyskOd momentu wprowadzenia Androida na rynek, Google nie chwalił się osiąganymi z jego tytułu zyskami. Tę poufną i niezwykle strzeżoną informację ujawnił prawnik Oracle w trakcie toczącej się przeciw gigantowi z Mountain View rozprawy.

Zaprezentowane przez prawnego reprezentanta Oracle materiały wskazują, że Google zyskał do tej pory na Androidzie 31 miliardów dolarów przychodu i 22 miliardy dolarów zysku netto. Firma stwierdziła, że dane te pochodzą z wewnętrznych dokumentów finansowych, dodając, że są to „bardzo wrażliwe informacje”, które nie powinny ujrzeć światła dziennego i być dostępne tylko do wglądu upoważnionych osób. Po skontaktowaniu się z organami sądowniczymi, odpowiednie zapisy zeszłotygodniowej rozprawy zostały usunięte z elektronicznych rejestrów.

Trwający od ponad pięciu lat konflikt sądowy pomiędzy Google a Oracle związany jest z oskarżeniami o bezprawne wykorzystywanie przez Google w Androidzie języka oprogramowania Java. Oracle wycenił straty poniesione wskutek nieotrzymanych opłat licencyjnych na około 1 miliard dolarów.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.