Początek roku niesamowicie udany dla Apple. Firma notuje kolejny rekord

Opublikowano: 2015-01-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-rekord-sprzedażPierwszy tydzień 2015 roku przyniósł kalifornijskiemu producentowi kolejne powody do zadowolenia. Apple podało do wiadomości, że w ciągu zaledwie kilku dni klienci wydali prawie pół miliarda dolarów na zakupy w App Store!

Ponadto, Nowy Rok okazał się najlepszym dniem w historii sprzedaży sklepu. Apple odniosło się również do poprzedniego, rekordowego 2014 roku, kiedy to App Store przyniósł ponad 10 miliardów dolarów dochodów dla deweloperów. Do dnia dzisiejszego sklep pozwolił zarobić twórcom przeszło 25 miliardów dolarów ze sprzedaży aplikacji i gier.

Nie sposób również nie wspomnieć o liczbie 69 milionów iPhone’ów sprzedanych w czasie ostatniego kwartału. W porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku daje to wzrost o prawie 40%!

Podczas sezonu świątecznego klienci App Store mieli ogromny wkład w walce z AIDS, kupując specjalnie oznaczone aplikacje i ekskluzywną zawartość, a całość, czyli około 20 milionów dolarów (kolejny rekord) została przeznaczona na Światowy Fundusz walki z tą chorobą. Od czasu przyłączenia się do inicjatywy (PRODUCT)RED Apple uzbierało na ten cel łącznie ponad 100 milionów dolarów.

Zgodnie z zaprezentowanymi przez firmę z Cupertino danymi, od czasu debiutu App Store w 2008 roku, ekosystem iOS pomógł stworzyć blisko 627 tysięcy miejsc pracy w samych tylko Stanach Zjednoczonych. App Store oferuje ponad 1.4 miliona aplikacji na iPhone’a, iPada oraz iPoda touch, z których mogą korzystać użytkownicy ze 155 krajów na całym świecie.

Źródło: Apple

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.