Podwykonawca Apple szykuje się do produkcji nowych iPhone’ów. Zatrudni tysiące pracowników

Opublikowano: 2015-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-pegatron-iphone_6sApple spodziewa się ogromnego sukcesu tegorocznych iPhone’ów 6S, a dla jego dostawców oznacza to sporo zamówień i równie wielkie zyski. Najpierw trzeba jednak mieć wystarczającą siłę roboczą, aby sprostać zadaniu, dlatego jeden z wytwórców, Protek, zamierza zatrudnić 40 tysięcy dodatkowych pracowników.

Produkcja iPhone’ów 6S ma ruszyć już w przyszłym miesiącu, więc podwykonawcy Apple przygotowują się na zbliżający, pracowity okres. Aby podołać zadaniu filia firmy Pegatron – Protek – ogłosiła, że zatrudni 40 tysięcy pracowników, którzy zajmą się składaniem smartfonów w fabrykach. Rekrutacja potrwa do października.

Produkcją nowych smartfonów Apple zajmie się także wieloletni partner firmy z Cupertino – Foxconn. Wraz z Protek, będą oni odpowiadali za większość zamówień, aczkolwiek nieznane są dokładne szczegóły odnośnie ich liczby. Nieco mniejszą rolę w tworzeniu iPhone’ów 6S i 6S Plus odegrają również: Zhen Ding, Flexium oraz Largan.

Apple spodziewa się, że w czwartym kwartale 2015 roku dostarczy na rynek około 50 milionów telefonów. W skali roku przełożyłoby się to na 230-240 milionów sprzedanych sztuk.

Źródło: Cult of Mac

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.