Pokemon Go - 100 milionów pobrań na Androida

Opublikowano: 2016-08-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-pokemon-goPokemon Go to największa sensacja tegorocznej sceny gier mobilnych. Odzwierciedlają to wyniki uzyskiwane przez produkcję Niantic – właśnie przekroczyła ona granicę 100 miliona pobrań na Androida.

Pokemony zawładnęły graczami z całego świata. W tydzień od premiery gra została pobrana 10 milionów razy, nieco później liczba ta wzrosła do 50 milionów, a obecnie – miesiąc od wystartowania – wynik ten jeszcze się podwoił. Należy dodać, że mowa tylko o urządzeniach z Androidem. Statystyki dla platformy iOS nie są znane, lecz analitycy przewidują, że Pokemon Go może w ciągu dwóch lat wygenerować Apple nawet 3 miliardy dolarów przychodu. Już w tej chwili gra pozwoliła Niantic zarobić około 200 milionów dolarów z mikrotransakcji.

Z szacunków wynika, że Pokemon Go ma ponad 21 milionów aktywnych użytkowników każdego dnia w samych Stanach Zjednoczonych.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.