Pokemon Go bije rekordy popularności

Opublikowano: 2016-07-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-pokemon-goZgodnie z przewidywaniami, Pokemon Go stało się wielkim hitem na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych gra została pobrana 7.5 miliona razy.

Pokemon Go to gra mobilna oparta na rzeczywistości rozszerzonej i geolokalizacji, w której gracze przemierzają na własnych nogach okoliczne tereny i istotne punkty, w których ukrywać się mogą popularne stworki, które łapiemy za pomocą Pokeballi. Pozyskane w ten sposób Pokemony można rozwijać i wystawiać do walk z innymi graczami-trenerami, jakich obecnie jest cała masa. Świat dosłownie oszalał na punkcie najnowszego tytułu studia Nantic Labs i The Pokemon Company, firmy należącej do Nintendo.

Gra jest dostępna w Japonii, USA, Australii i Nowej Zelandii. Wkrótce trafi na kolejne rynki, w tym do Polski. Niecierpliwi użytkownicy mogą jednak pobrać plik APK z nieoficjalnych źródeł i bawić się już teraz. Mimo to, popularność Pokemon Go jest niezaprzeczalna, a związane z nią liczby imponujące. W Google Play aplikacja znalazła się w kategorii 10-50 milionów pobrań. Do tego należy doliczyć nieokreśloną liczbę instalacji spoza sklepu.

Dane dla Apple App Store nie zostały ujawnione, jednakże z szacunków analityków wynika, że tylko w Stanach Zjednoczonych grę pobrano 7.5 miliona razy (Android + iOS). Dla porównania, inna produkcja mobilna z oferty Nintendo – Miitomo – została pobrana „zaledwie” 1.58 miliona razy w pierwszych pięciu dniach od premiery. Dodatkowo, choć Pokemon Go jest grą darmową, zarabia około 1.6 miliona dolarów dziennie z mikrotransakcji. Szacunki te dotyczą wyłącznie platformy iOS.

Źródło: Techcrunch, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.