Polacy a technologie w okresie świątecznym

Opublikowano: 2015-12-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-swieta-technologie-1Technologia nie omija Świąt Bożego Narodzenia. Wręcz przeciwnie – Polacy chętnie korzystają z niej przy wigilijnym stole i w kolejne świąteczne dni. Co więcej, jesteśmy w tym europejskimi liderami.

Microsoft przeprowadził sondaż dotyczący postrzegania przez Europejczyków roli technologii podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ponad połowa z nas będzie przeszukiwać popularne blogi i serwisy kulinarne w poszukiwaniu przepisów świątecznym, a blisko 43% pobierze z sieci kolędy. W obu przypadkach europejskimi liderami są Polacy. Aż 61% rodaków zdecydowanie się zgada, a 36.2% raczej się zgadza, że technologia podczas świąt jest dopuszczalna tak długo, jak służy spędzaniu wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zaczynając od pobierania przepisów na wigilijne potrawy, a kończąc na robieniu świątecznych zdjęć i przesyłaniu ich do serwisów społecznościowych, uważamy, że technologia daje każdemu niezliczone okazje, aby święta były bardziej udane.

Polacy zapytani o to, jak będą używać technologii podczas świąt, odpowiadali następująco:

  • Co drugi (52%) pobierze z sieci przepis na wigilijną potrawę, w porównaniu z zaledwie 27% Skandynawów;
  • 43% z nas pobierze z sieci kolędy, które umilą czas spędzony przy świątecznym stole;
  • 82% wyśle co najmniej jedną wiadomość SMS z życzeniami świątecznymi;
  • 74.3% uważa, że dopuszczalne jest robienie selfie z rodziną przy wigilijnym stole;
  • 33% zajrzy podczas świąt na media społecznościowe, zaktualizuje swoje statusy lub opublikuje nowe posty;
  • 33.6% wykorzysta połączenia wideo, by porozmawiać ze swoimi bliskimi podczas świąt;
  • 20% akceptuje wysyłanie w tym momencie wiadomości tekstowych;
  • Co dziesiąty z nas (blisko 11% badanych) zamierza pobrać z Internetu rozmaite aplikacje (np. quizzy), które chce wykorzystać do wspólnej zabawy z rodziną;

news-microsoft-infografika-swietaChoć 85% respondentów uważa, że połączenia wideo są dobrym sposobem na podtrzymanie kontaktów z nieobecnym członkiem rodziny lub przyjacielem, to 23% aktywnie prowadzi rozmowy wideo ze znajomymi w okresie świątecznym. Najchętniej łączymy się z bliskimi i ukochanymi – w tym przypadku rozmowy prowadzi ponad 33.6% Polaków.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia warto również zapomnieć o pracy i skupić się na najbliższych. Sprawdzanie firmowej poczty w święta deklaruje tylko 22,2 proc. Polaków.

Źródło: Microsoft

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.