Polacy gonią europejską czołówkę pod względem korzystania z nowoczesnych technologii

Opublikowano: 2015-10-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #telefony / urządzenia #wyniki / raporty

news-smartfony-1Jak wynika z najnowszego raportu Ericsson ConsumerLab, Polacy coraz chętniej korzystają z urządzeń mobilnych. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób używających smartfonów przynajmniej raz w tygodniu wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając poziom 76% populacji.

Dzięki smartfonom zwiększa się również wykorzystanie poszczególnych usług mobilnych. Na czele usług, które Polacy wykorzystują najczęściej znalazły się: przeglądanie Internetu, e-mail i sieci społecznościowe. Stopniowo maleje za to popularność komputerów stacjonarnych. Przyczyną może być częstsze korzystanie z laptopów, które są urządzeniami wygodniejszymi w codziennym użytku.

Polscy użytkownicy coraz chętniej spędzają czas wolny grając w gry. Przenośne i stacjonarne konsole cieszą się coraz większą popularnością. W 2015 roku z obydwu kategorii urządzeń przynajmniej raz w tygodniu korzystało 10% użytkowników więcej niż dwa lata wcześniej.

„Rynek urządzeń elektronicznych w Polsce wciąż nie jest nasycony w równie dużym stopniu jak w krajach Europy Zachodniej. Jesteśmy jednak na dobrej drodze, aby w kolejnych raportach zaobserwować, że polscy użytkownicy pod względem korzystania z nowoczesnych technologii dogonili europejską czołówkę. Wiele zależy od rozwoju infrastruktury operatorów, dzięki której użytkownicy będą mogli cieszyć się np. szybszym Internetem mobilnym wykorzystującym technologię 4G i LTE” – stwierdza Katarzyna Pąk, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji w Ericsson.

Źródło: Ericsson

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.