Polacy nie rozmawiają przez komórki za kierownicą

Opublikowano: 2014-09-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły #plotki

Telefonowanie W Samochodzie

Badania wskazują, że polscy kierowcy stali się ostrożni i przestrzegają przepisów. Za kierownicą używają zestawów głośnomówiących albo w ogóle nie rozmawiają przez telefon.

Badanie polskich kierowców przeprowadził instytut ARC Rynek i Opinia. Wynika z nich, że 70 procent respondentów w czasie prowadzenia samochodu wykorzystuje do połączeń telefonicznych urządzenia głośnomówiące lub zestawy słuchawkowe. Ci kierowcy, którzy nie mają pod ręką takiego wyposażenia w ogóle rezygnują z prowadzenia rozmów przez komórkę za kółkiem.

Rozmowa przez telefon znacząco upośledza zdolności konieczne do prowadzenia pojazdu i zwiększa ryzyko stłuczki – mówi Paweł Boryczka, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych w Uniqa, firmie, która zleciła wspomniane wcześniej badania. – Takie zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może prowadzić do wypadków i kolizji, które bywają tragiczne w skutkach i kosztowne dla wielu osób. Dlatego używanie telefonów przez kierowców w czasie jazdy powinno być ograniczone do minimum, a rozmowy należy zawsze prowadzić przy użyciu zestawu głośnomówiącego.

Równie rygorystycznie co rozmowy telefoniczne kierowcy traktują pisanie SMS-ów w trakcie jazdy samochodem. Około 70 procent respondentów deklaruje, że nie pisze i nie czyta wiadomości tekstowych siedząc za kółkiem swojego auta.

Źródło: Uniqa

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.