Polacy nieszczególnie przywiązują się do operatorów

Opublikowano: 2014-11-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

img-contract-3Zgodnie z raportem firmy TNS Polska, Polacy nie są zbyt lojalni w stosunku do konkretnego operatora telekomunikacyjnego i aż 50% respondentów deklaruje, że zmienia usługodawcę przynajmniej raz na 5 lat.

Ponad 75% badanych stwierdza, że miało już okazję zmienić dostawcę usług telekomunikacyjnych, z czego połowa w ciągu ostatnich pięciu lat. Patrząc na obecną sytuację na rynku, wydaje się to być zupełnie normalnym stanem rzeczy. Operatorzy stale prześcigają się w różnego rodzaju ofertach, promocjach, nowych, atrakcyjnych planach taryfowych. Konkurencja z roku na rok wzrasta, a stosunkowo krótkie czasy umów z pewnością nie sprzyjają przywiązaniu klientów.

Do głównych przyczyn zmiany operatora i wybrania innej oferty zalicza się: koniec umowy (51% ankietowanych), poszukiwanie tańszej alternatywy (41%) lub też chęć skorzystania z promocji, która pojawiła się w ofercie danego telekomu (19%). Wybór oferty najczęściej jest zupełnie spontaniczny. Tylko co trzeci Internauta precyzuje swoje oczekiwania i przy wyborze konkretnego operatora kieruje się takimi elementami jak atrakcyjność ich oferty (63%), cena (56%) oraz wcześniejsze doświadczenie z danym telekomem (38%).

Polacy szczególnie negatywnie wypowiadają się o telemarketerach. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że większość osób preferuje samodzielne metody zdobywania informacji na temat danej oferty. Aż 57% badanych, którzy mieli kontakt z telemarketerami oceniło tę formę sprzedaży jako nachalną i uciążliwą, dodając do tego brak zaufania do informacji przekazanych w ten sposób. Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że około 86% ankietowanych sprawdza szczegóły oferty w Internecie, który stał się obecnie cenny źródłem informacji konsumenckiej.

Jednocześnie Teleguru zaprasza do skorzystania z porównywarki ofert, która pozwala dopasować konkretny plan taryfowy do indywidualnych potrzeb klienta i zorientować się w cenach oraz haczykach każdej oferty.

Źródło: TNS Polska

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.