Polacy wydali majątek na naprawę swoich smartfonów

Opublikowano: 2014-09-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

img-phone-damage-8
4 miliardy złotych – taką niebotyczną kwotę polscy użytkownicy smartfonów przeznaczyli na ich naprawę i wymianę w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Dane pochodzą z firmy Square Trade, która prowadziła w całej Europie badania dotyczące usterek spotykających urządzenia mobilne oraz ich losów związanych z naprawami lub wymianami na sprawne egzemplarze.

Informacje wskazują, że w ciągu ostatnich siedmiu lat użytkownicy smartfonów nad Wisłą wydali ponad 4 miliardy złotych na serwisowanie i wymianę swojego sprzętu mobilnego. To stawia nas w czołówce krajów Europy, w których użytkownicy wydają najwięcej na przywrócenie do sprawności swoich smartfonów po rozmaitych awariach.

Rozbity Smartfon

Square Trade podaje przy okazji, że prawie jedna czwarta Polaków uszkodziła swój telefon w ciągu ostatnich dwóch lat. Połowa z nich na naprawę musiała czekać przynajmniej tydzień, co nie świadczy najlepiej o działających u nas serwisach.

Badania dowodzą także, że dla użytkowników urządzeń mobilnych najmniej przyjaznym miejsce w domu jest salon – to tam jedna trzecia respondentów uszkodziła swoje smartfony. Na liście jest także inne pomieszczenie, w którym doszło do awarii 8 procent telefonów. To toaleta. Dokładnych danych dotyczących okoliczności uszkodzenia smartfonów w tym przybytku nie podano. Być może na szczęście…

Źródło: Square Trade

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.