Polaroid prezentuje dwa nowe smartfony z Androidem - Power i Snap

Opublikowano: 2016-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-polaroid-power-snap-1Polaroid po raz kolejny zawitał na targach elektroniki w Las Vegas, tym razem prezentując dwa ciekawie wyglądające i przyzwoicie wycenione smartfony z Androidem, które powinny spodobać się osobom ceniącym dobre możliwości fotograficzne.

W ubiegłym roku Polaroid przywiózł ze sobą na CES smartfon o nazwie Selfie, którego najciekawszym elementem był obrotowy aparat. Pojawienie się tego modelu w sprzedaży zostało jednak wstrzymane przez firmę Oppo, które ma patent na to rozwiązanie i zastosowało go w Oppo N1 z 2013 roku. Teraz jednak amerykański koncern nie powinien mieć żadnych problemów natury prawnej i zaprezentował dwie dość standardowe, ale ciekawie prezentujące się na papierze słuchawki – Polaroid Power i Polaroid Snap.

Polaroid Power charakteryzuje się 6-calowym ekranem w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, ośmiordzeniowym procesorem (nie podano dokładnego modelu), 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Zawodu nie powinni poczuć fani mobilnej fotografii, w szczególności zdjęć selfie – smartfon wyposażono w aparaty 13 Mpix i 8 Mpix, oba wsparte w lampę LED. Energię dostarcza z kolei akumulator o pojemności 3000 mAh. System operacyjny to Android 5.1 Lollipop. Telefon powinien jednak otrzymać aktualizację do wersji 6.0 Marshmallow.

news-polaroid-power-1 news-polaroid-power-2Polaroid Snap dostępny będzie w trzech wariantach różniących się rozmiarem ekranu – 5 cali, 5.5 cala oraz 6 cali. Każdy z paneli ma rozdzielczość HD (720 x 1280 pikseli). Poza tym, wszystkie modele są napędzane przez czterordzeniowy procesor z 2 GB RAM na pokładzie. Na dane i aplikacje użytkownika przeznaczone zostało natomiast 16 GB pamięci wewnętrznej, zaś w kwestii aparatów mamy do czynienia z konfiguracją 13 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Podobnie jak w Polaroid Power, tak i w tym modelu kamerkom towarzyszą diody doświetlające. Całość pracuje na systemie Android 5.1 Lollipop.

news-polaroid-snap-1 news-polaroid-snap-2Polaroid Power pojawi się na rynku w lutym w cenie 249.99 dolarów. Premiera Polaroid Snap ma się z kolei odbyć wiosną, a koszt zakupu telefonu wyniesie, w zależności od wersji, od 129.99 do 179.99 dolarów.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.