Polkomtel i P4 składają apel do prezydenta w sprawie rozporządzenia MAiC dotyczącego aukcji LTE

Opublikowano: 2015-09-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #Plus #wyniki / raporty

news-p4-polkomtel-aukcja_lte-andrzej_dudaPolkomtel oraz P4 złożyli apelację do prezydenta kraju, Andrzeja Dudy, w sprawie zbadania legalności rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji, który zamierza zmienić zasady toczącej się aukcji częstotliwości LTE.

„Minister Administracji i Cyfryzacji nie stawił się w dniu wczorajszym na spotkaniu z branżą telekomunikacyjną, a jedynie za pośrednictwem jednego z urzędników przekazał, że nie uwzględni przedstawianych mu argumentów formalno-prawnych. Oznacza to, że zdecydował się na podjęcie działań prowadzących do złamania prawa poprzez wydanie rozporządzenia sprzecznego z Konstytucją RP. W związku z powyższym, P4 oraz Polkomtel – dwie firmy telekomunikacyjne, działające wyłączenie na polskim rynku (w przeciwieństwie do dwóch pozostałych paneuropejskich koncernów telekomunikacyjnych – francuskiego i niemieckiego), zdecydowały się na bezprecedensowy apel do wszystkich organów Państwa, upoważnionych na podstawie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej do zaskarżania aktów normatywnych do Trybunału Konstytucyjnego, o złożenie wniosku o zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny legalności rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 19 lipca 2013 r. w sprawie przetargu, aukcji oraz konkursu na rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych” – poinformowały obie strony w oświadczeniu podpisanym przez Jacka Niewęgłowskiego, członka zarządu P4 oraz Tobiasa Solorza, prezesa zarządu Polkomtel.

„Uważamy, że decyzje w sprawach kluczowych dla Państwa polskiego i dotyczących polskich aktywów narodowych, jakimi są częstotliwości telekomunikacyjne, nie powinny być podejmowane w atmosferze niepewności i chaosu prawnego, a przede wszystkim nie powinny być podporządkowane kalendarzowi wyborczemu. Powinny one służyć interesowi publicznemu poprzez respektowanie zasad państwa prawa” – dodali reprezentanci P4 i Polkomtela.

Dla zainteresowanych:

Źródło: Plus

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.