Polkomtel ukarany wielomilionową grzywną za zerwanie umowy z Orange

Opublikowano: 2015-10-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Plus #wyniki / raporty

news-plus-orange-1Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył Polkomtelowi karę w wysokości 9 milionów złotych wraz z odsetkami, w wyniku odstąpienia od umowy sprzedaży bloku częstotliwości 2.4 MHz w paśmie 1800 MHz.

W połowie zeszłego roku doszło do transakcji na linii Polkomtel-Orange, zgodnie z którą firmy podpisały umowę sprzedaży bloku częstotliwości 2.4 MHz w paśmie 1800 MHz, jednak następnie operator sieci Plus zmienił zdanie i sprzedanego pasma nie chciał przekazać swojemu kontrahentowi. W związku z tym, UKE, które wcześniej wyraziło zgodę na przeniesienie bloku, wycofało swoją decyzję, a sprawa trafiła do sądu.

Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził, aby Polkomtel wypłacił Orange Polska 9 milionów złotych kary umownej wraz z odsetkami od kwoty 6 milionów złotych (od dnia 12 kwietnia 2014 roku do dnia zapłaty) oraz od kwoty 3 milionów złotych (od dnia 23 lipca 2014 roku do dnia zapłaty).

Źródło: Orange

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.