Polscy przedsiębiorcy niezadowoleni z zakupionych tabletów

Opublikowano: 2014-12-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-tablety-badanie-przedsiębiorcyBlisko 80% polskich przedsiębiorców, którzy zakupili w ciągu ostatnich dwóch lat tablet, skarży się na problemy związane z ich wadliwym działaniem.

Najwięcej skarg odnosiło się do zbyt krótkiej żywotności baterii (40%), przegrzewania się urządzenia i pękniętego ekranu (co piąty ankietowany). Oprócz tego badani wymieniali ubogi interfejs, wadliwy ekran dotykowy oraz zbyt małą wytrzymałość na uszkodzenia (12% ankietowanych).

news-tablety-badanieWedług większości przedsiębiorców decydującym czynnikiem w momencie wyboru sprzętu służbowego jest jego funkcjonalność – aż 70% respondentów zwraca największą uwagę właśnie na ten element. Na drugim miejscu wśród najczęściej wymienianych kryteriów znalazła się wytrzymałość urządzenia, na którą wskazało dwie trzecie badanych. Ponad połowa osób twierdzi, że równie ważna jest łatwość obsługi sprzętu oraz jego cena. Innymi wymienianymi przez przedsiębiorców czynnikami są: kompatybilność z systemami operacyjnymi, wielkość, a także wygląd urządzenia.

news-tablety-badanie2„Dla klientów biznesowych najważniejsza jest funkcjonalność i wytrzymałość, a dopiero w dalszej kolejności cena tabletu. Przedsiębiorcy coraz częściej zaczynają dostrzegać, że zakup tańszego urządzenia mobilnego, ale mało funkcjonalnego czy podatnego na uszkodzenia może przynieść firmie więcej strat niż pożytku. Częste uszkodzenia sprzętu to nie tylko przestoje w pracy, ale i groźba bezpowrotnej utraty kluczowych danych firmowych” – powiedział Jacek Wielgus, Head of CEE Region w Panasonic Computer Product Solutions. 

W badaniu przeprowadzonym przez agencję Dynamic Markets na zlecenie Panasonic wzięło udział ponad dwa tysiące nabywców oraz użytkowników z firm zatrudniających więcej niż 50 osób w 11 państwach europejskich (w tym m.in. Polska, Wielka Brytania, Niemcy i Francja).

Źródło: Panasonic, Shutterstock

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.