Polskie aplikacje na Samsung Gear VR

Opublikowano: 2016-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Samsung #gry / aplikacje

news-samsung-gear-vrPolscy deweloperzy z firmy Setapp z Poznania zaprezentowali swoje aplikacje działające w oparciu o system wirtualnej rzeczywistości, które są dostępne na Samsung Gear VR.

Escape Velocity to aplikacja, w której użytkownik wciela się w rolę astronauty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie bez grawitacji może udać się w podróż w przestrzeń kosmiczną. Do wyboru są dwa tryby – w pierwszym zadanie polega na wykonaniu prostej misji, w drugim można po prostu eksplorować okolice stacji kosmicznej. Sterowanie również dostępne jest w dwóch opcjach – uproszczonej, przy użyciu touchpada oraz realistycznej, przy użyciu pada z systemem Bluetooth. Jest to jeden z pierwszych programów na Samsung Gear VR korzystających z silnika Unreal Engine 4.

Neverout to gra logiczna, w której gracz zostaje zamknięty w pomieszczeniu w kształcie sześcianu, z którego musi znaleźć wyjście. Aby odnaleźć jedyne wyjście należy wykonywać odpowiednie sekwencje ruchów, unikać przeszkód, a także wchodzić w interakcje z otaczającymi elementami. Neverout dzięki wykorzystaniu Samsung Gear VR potrafi stymulować i rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Gra powstała w oparciu o silnik graficzny Unity3D.

Obydwie aplikacje dostępne są do pobrania w Oculus Store – Escape Velocity w cenie 2.99 dolara, a Neverout za 7.99 dolara.

„Systemy wirtualnej rzeczywistości stają się coraz bardziej popularne, dlatego też deweloperzy z chęcią podejmują się programowania w nich. Jednak tworzenie aplikacji na Samsung Gear VR stawia przed nimi nowe wyzwania. Obsługiwana przez urządzenie wysoka rozdzielczość, konieczność dwukrotnego renderingu każdej sceny oraz dbałość o najwyższą wydajność – to wszystko wymaga innej wiedzy oraz umiejętności niż w przypadku klasycznego programowania gier na PC, czy aplikacji na platformy mobilne. Dlatego z ogromną przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z polską firmą Setapp, która udowodniła, że polscy deweloperzy oferują aplikacje na najlepszym, światowym poziomie.” – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Źródło: Samsung

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.