Popularność Androida Marshmallow nadal w cieniu stopniowej ekspansji Lollipopa

Opublikowano: 2015-12-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-android_6.0_marshmallowGoogle wydało najnowszą statystykę dotyczącą udziałów poszczególnych wersji systemu Android. W grudniu. Lollipop nareszcie wskoczył na drugą pozycję, znajdując się już o krok od liderującego KitKata. Słabo wypadają udziały zeszłomiesięcznego debiutanta – edycji Marshmallow.

Z danych zebranych w siedmiodniowym okresie zakończonym 7 grudnia wynika, że najnowsza iteracja systemu Google, która w zeszłym miesiącu po raz pierwszy pojawiła się w zestawieniu, uzyskała wzrost o zaledwie 0.2% i ma w tej chwili 0.5% udziałów. Cała nadzieja w kolejnych miesiącach, szczególnie pierwszej połowie 2016 roku, kiedy to spodziewana jest premiera nowych urządzeń opartych na Androidzie Marshmallow oraz aktualizacja obecnie dostępnych na rynku modeli.

news-android-grudzien-2015O 4% lepiej względem listopada poradził sobie Lollipop. Popularny „lizak” jest już obecny na 29.5% wszystkich urządzeń z zielonym robotem na pokładzie, tym samym przeskakując z trzeciej na drugą pozycję w statystyce. Liderem pozostaje Android KitKat, jednak jego czas powoli mija – jest to kolejny z rzędu spadek, tym razem z 37.8 na 36.6%. Podobnie jest w przypadku wiekowego Androida Jelly Bean, którego wszystkie odsłony mają razem 26.9% udziału, czyli około 2% mniej niż przed miesiącem. Edycje Gingerbread i Ice Cream Sandwich straciły po 0.4%. Wynik Froyo pozostał bez zmian.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.