Popularność czterocalowych iPhone’ów pokazuje, że wciąż jest miejsce na kolejny model

Opublikowano: 2016-02-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

test-apple-iphone-5s-wykonanie-7Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym kwartale ujrzymy iPhone’a 5se z 4-calowym ekranem. Mogłoby się jednak wydawać, że w obliczu trendu na coraz większe urządzenia, nowy model jest zbędny. Nic bardziej mylnego.

Z danych Mixpanel wynika, że około 40% wszystkich użytkowników iPhone’ów wciąż korzysta z modeli z wyświetlaczem o przekątnej 4 cali lub mniejszej. 19% przypada na iPhone’a 5s, 8% na iPhone’a 5, zaś iPhone 5c i iPhone 4s stanowią odpowiednio 5.4% i 4.2% całości. Natomiast starsze generacje smartfona Apple liczą sobie prawie 2%. udziału

Z iPhone’ów 6, 6S, 6 Plus oraz 6S Plus korzysta trochę ponad 60% użytkowników. Pokazuje to, że Apple dość szybko i skutecznie udało się przekonać konsumentów do większych urządzeń, choć początkowo nie brakowało głosów niezadowolenia osób korzystających wówczas z bardziej kompaktowych modeli.

Powyższe statystyki uświadamiają, że spekulowany powrót do 4-cali pod postacią iPhone’a 5se, nawet jeśli jednorazowy, jak najbardziej ma swoje uzasadnienie. Firma z Cupertino zrobi w ten sposób ukłon w stronę fanów, którzy ciągle zwlekają ze zmianą wysłużonych telefonów, a którym niekoniecznie uśmiecha się kupowanie aktualnej generacji.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.