Porównanie Sony Xperii Z4 i Xperii Z3

Opublikowano: 2015-04-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-z4-z3-7Xperia Z4 została zaprezentowana przez Sony kilka dni temu. W sieci rozgorzała dyskusja na temat różnic między tegorocznym flagowcem, a jego poprzednikiem – Xperią Z3. Dokładnego porównania obu urządzeń podjął się jeden z japońskich serwisów.

Sony od dawna podąża obraną przez siebie drogą i w topowych smartfonach stosuje podobną stylistykę. Tym sposobem Xperia Z1, Z2 i Z3 mają ze sobą wiele wspólnego i dzieli je głównie specyfikacja, a sprawdzone wzornictwo OmniBalance pozostaje niemal nienaruszone. Jak jest w przypadku Sony Xperii Z4? Odpowiedzi na to pytanie udziela japoński serwis RBBToday, który dokonał porównania czwartej i trzeciej generacji flagowego smartfona.

W pierwszej kolejności zmiany dotyczą danych technicznych. Najnowszy model może się pochwalić wieloma usprawnieniami, m.in. w wydajności procesora (Snapdragon 810 zamiast Snapdragona 801). Znacznie lepiej prezentuje się też przedni aparat w Z4, który ma 5 Mpix i szerokokątny obiektyw. Smartfon przeszedł również stosowną „kurację odchudzającą” i ma grubość zaledwie 6.9 mm (W Xperii Z3 – 7.3 mm).

Wygląd obu modeli jest zasadniczo ten sam, jednak przyglądając się dokładniej można zauważyć, że w Z4 nie ma złącza magnetycznego, przednie głośniki znalazły się przy krawędziach z góry i z dołu, zmieniło się też położenie mikrofonu. Ponadto, port USB (nadal wodooporny) został ulokowany w bardziej przystępnym miejscu. Poniżej zdjęcia porównujące Xperie Z4 i Z3.

Źródło: RBBToday

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.