Powrót trybu Stamina w Xperii Z5

Opublikowano: 2016-06-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #sprzęt / podzespoły

news-fototestmini-z5-7Użytkownicy smartfonów z serii Xperia Z5 mogą ponownie skorzystać z inteligentnego zarządzania baterią. Tryb Stamina został przywrócony wraz z najnowszą aktualizacją systemową.

Oprogramowanie o numerze kompilacji 32.2.A.0.24 aktualizuje smartfony Xperia Z5 (E6603), Xperia Z5 Dual (E6683) oraz Xperia Z5 Compact (E5803, E5823), a wkrótce zapewne i Xperię Z5 Premium, do Androida w wersji 6.0.1 Marshmallow. Jedną ze zmian jest ponowne pojawienie się trybów Stamina oraz Ultra Stamina, dzięki którym można wyraźnie wydłużyć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Tryb Stamina zniknął ze smartfonów Sony Xperia po aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow, który wprowadził podobną, choć znacznie okrojoną funkcję Doze.

W skład nowego oprogramowania wchodzą również poprawki bezpieczeństwa Google z kwietnia tego roku oraz możliwość uruchomienia aparatu przy pomocy podwójnego naciśnięcia przycisku zasilania. Aktualizacja jest dostępna w niektórych krajach (m.in. w Stanach Zjednoczonych), ale w przeciągu kolejnych kilku tygodni powinna zawitać na wszystkich Xperiach Z5.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.