Powstał prototyp baterii do iPhone-a o ponad tygodniowej żywotności na jednym ładowaniu

Opublikowano: 2015-08-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-iphone-ogniwo_paliwowePewna brytyjska firma twierdzi, że stworzyła w pełni działające ogniwo paliwowe dla iPhone’a, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zapomnieć o ładowaniu urządzenia przez przynajmniej tydzień.

Intelligent Energy zminiaturyzowało „ogniwo paliwowe”, oparte na wodorze i tlenie i stworzyło na tej podstawie działający prototyp akumulatora dla iPhone’a 6. Ogniwo wykorzystuje warstwy stali i tworzywa sztucznego do „spalania” wymienionych pierwiastków, zaś z tyłu ma ono małe otwory do wypuszczania pary wodnej. Ładowanie z kolei odbywa się nie za pomocą energii elektrycznej, a wodoru w stanie gazowym poprzez specjalnie przystosowane gniazdo słuchawkowe.

Napełnianie baterii nie jest zatem szczególnie komfortowe i raczej trudne do zrealizowania (Intelligent Energy użyło w teście zmodyfikowanego iPhone’a), ale firma zapewnia, że w momencie komercyjnego debiutu technologii będzie to wyglądało inaczej – prawdopodobnie wykorzystane zostaną swego rodzaju wymienialne kartridże, które będzie można wsunąć od dołu smartfona. Niemniej, nawet to wydaje się być niezbyt atrakcyjne. Większość pewnie nadal będzie wolała tradycyjne, proste rozwiązania, choć perspektywa ponad tygodniowej pracy baterii na jednym ładowaniu jest całkiem interesująca.

Źródło: Ubergizmo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.