Poznaliśmy oficjalną nazwę nowego Androida – N jak Nougat

Opublikowano: 2016-07-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne

news-android-nougatPo miesiącach spekulacji i propozycjach przesyłanych przez fanów, Google ostatecznie ujawnił, że nowa wersja systemu z zielonym robocikiem to Android Nougat.

W wybraniu nazwy po raz pierwszy pomogli użytkownicy, którzy mieli okazję zgłaszać swoje propozycje na przygotowanej przez Google stronie internetowej. Faworytem od samego początku wydawała się być Nutella, jednak drogą głosowania nowy Android będzie miał inne, choć nie mniej słodkie „imię” – Nougat. Google zastrzegł jednak, że nie był zobowiązany do wybrania sugerowanych nazw, prawdopodobnie na wypadek, gdyby fani zdecydowali się na określenia pokroju „Nutty McNutface” czy „Nerds”.

news-android-n-1

Wciąż nie wiemy, jaka będzie numeracja Androida Nougat – wiele wskazuje, że będzie to 7.0, choć niewykluczone, że Google zdecyduje się na mniejszy przeskok do 6.1. Ta kwestia powinna zostać rozwiązana w niedalekiej przyszłości. Dokładna data premiery nowej edycji systemu nie jest jeszcze znana. Aktualnie trwają betatesty przeznaczone dla deweloperów.

Źródło: Google, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.