Poznaliśmy wygląd nowego, 4-calowego iPhone-a?

Opublikowano: 2016-01-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-iphone_6c-premiera-1Znany pod wieloma nazwami, szykowany na premierę w pierwszej połowie tego roku tańszy i mniejszy smartfon Apple został bohaterem kolejnego wycieku. Tym razem chodzi o zdjęcie, na którym rzekomy iPhone 5se został uwieczniony obok iPhone’a 5.

Nowy 4-calowiec Apple niejednokrotnie już gościł na łamach Teleguru i wielu innych serwisów na całym świecie. Wciąż jest on owiany pewną tajemnicą, a kolejne informacje często zdają się przeczyć poprzednim, wprowadzając niemałe zamieszanie. Największe z nich dotyczy chyba samej nazwy urządzenia, które początkowo określano mianem iPhone’a 6C, później 7C, a niedawno upierano się przy iPhone’ie 5e. Aktualnie spekuluje się, że firma z Cupertino dorzuci do ostatniej nazwy jeszcze jedną literkę i tym sposobem poznamy iPhone’a 5se. Niemniej, najważniejsze jest to, co nam zaoferuje ten model.

Wiele źródeł jest zgodnych w kwestii specyfikacji telefonu, sugerując, że otrzyma on identyczny jak w iPhone’ie 6 i 6 Plus układ Apple A8, wspierany przez koprocesor M8, aparaty 8 Mpix i 1.2 Mpix, moduły łączności VoLTE, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac oraz NFC i czytnik linii papilarnych Touch ID do płatności zbliżeniowych Apple Pay. Ponadto spekuluje się, że dostępne będą dwie wersje pojemnościowe smartfona z 16 i 64 GB wbudowanej pamięci.

Poniżej można z kolei ujrzeć pierwsze zdjęcie, na którym podobno uwieczniony został iPhone 5se (po prawej) w towarzystwie iPhone’a 5:

news-iphone-5se-zdjecie

Premiera nowego, małego iPhone’a spodziewana jest w pierwszej połowie 2016 roku, choć niewykluczone, że zostanie zaprezentowany już w marcu.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.