Prawie jedna czwarta urządzeń z Androidem działa w oparciu o wersję Lollipop

Opublikowano: 2015-10-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-lollipopKolejny miesiąc, kolejne zestawienie dystrybucji różnych edycji systemu Android. Lollipop niezmiennie pnie się w górę, znajdując się już na 23.5% urządzeń.

Względem zeszłego miesiąca, będącego pierwszym, w którym Android Lollipop przekroczył granicę 20%, poprawa wynosi dokładnie 2.5% – wersja oznaczona numerem 5.0 zainstalowana została na 15.6% smartfonów i tabletów, zaś iteracja 5.1 na 7.9% wszystkich aktywowanych urządzeń.

Nieznaczny spadek odnotował Android KitKat, który ma obecnie 38.9% udziału (39.2% miesiąc wcześniej). Na kolejnej pozycji znalazł się Jelly Bean, który biorąc pod uwagę wszystkie jego wersje, napędza 30.2% sprzętów z systemem od Google – jest to jednak ponowny spadek, tym razem z 31.8% we wrześniu. Ice Cream Sandwich spadł o 0.3% w porównaniu do ostatniego zestawienia, zaś Gingerbread z 4.1 do 3.8%. Android w wersji Froyo dzielnie trzyma swoich 0.2% udziału.

news-android-statystyka-pazdziernik_2015Statystyka opiera się na danych zebranych w ciągu 7 dni do 5 października 2015 roku. W przyszłym miesiącu prawdopodobnie po raz pierwszy ujrzymy na liście Androida 6.0 Marshmallow.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.