Premiera iPhone-a 6C dopiero w pierwszej połowie 2016 roku?

Opublikowano: 2015-08-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone_6c-infoWedług nowych doniesień, za którymi stoi serwis Digitimes powołujący się na własne źródła, Apple nie wyda w tym roku na rynek następcy iPhone’a 5C. Debiut smartfona przewidziany jest na drugi kwartał 2016 roku.

Digitimes, którego informacje do tej pory w równie dużym stopniu okazywały się prawdziwe, jak i niesprawdzone twierdzi, że we wrześniu zaprezentowane zostaną tylko iPhone’y 6S i 6S Plus, zaś premiera tańszego ich odpowiednika, czyli modelu 6C została przesunięta na przyszły rok, a dokładniej drugi jego kwartał. Tajwański portal ujawnił też, że smartfon zostanie wyposażony w układy FinFET od Samsunga (14 nm proces technologiczny) oraz wieloletniego partnera Apple – TSMC (przy użyciu litografii 16 nm). Potwierdzają się tym samym wcześniejsze plotki, zgodnie z którymi to właśnie ci producenci będą głównymi dostawcami chipów Apple A9.

Zdaniem Digitimes, firma z Cupertino początkowo zakładała jednak, że iPhone 6C otrzyma procesor wyprodukowany w 20 nanometrach, ale ostatecznie postanowiła przeskoczyć na nowszą, bardziej dopracowaną technologię, celem zwiększenia wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu poboru energii.

Źródło: Digitimes

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.