Premiera iPhone’a 5se i iPada Air 3 już w przyszłym miesiącu?

Opublikowano: 2016-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-konferencjaWiele wskazuje, że na nowości od Apple nie będziemy musieli długo czekać. W połowie marca mamy poznać iPhone’a 5se oraz iPada Air 3.

Serwis 9to5Mac donosi, że na 15 marca zaplanowana została konferencja Apple, w trakcie której zaprezentowany zostanie nowy, 4-calowy iPhone, następca iPada Air 2, a także kilka nowości związanych z zegarkiem Apple Watch. Informacja ta pokrywa się z wcześniejszymi spekulacjami, wskazującymi na debiut wspomnianych urządzeń w pierwszym kwartale 2016 roku.

Jeśli chodzi o Apple Watcha, można oczekiwać ujawnienia nowych, kolorowych pasków, wykonanych z różnych materiałów oraz dużej aktualizacji oprogramowania. Niestety, zainteresowani drugą generacją smartwatcha będą musieli prawdopodobnie zaczekać do września i okolic premiery iPhone’a 7, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Po iPhone’ie 5se spodziewamy się natomiast bardzo podobnego designu jak w iPhone’ie 5s, a w kwestii podzespołów 4-calowego wyświetlacza, procesora Apple A9 oraz 16/64 GB pamięci wewnętrznej i ulepszonych względem modelu 5s aparatów. Poza tym, smartfon ma wspierać funkcję tzw. ożywionych zdjęć, czyli Live Photos, a także płatności mobilne Apple Pay. Cena tańszej, 16-gigabajtowej wersji ma wynieść 450 dolarów.

O iPadzie Air 3 nadal wiemy stosunkowo niewiele. Jeszcze do niedawna wydawało się, że tablet długo nie ujrzy światła dziennego, a część osób spekulowała nawet, że Apple zrezygnuje z tej serii tabletów. Najnowsze przecieki wskazują, że otrzyma on cztery głośniki stereo, złącze Smart Connector do podłączania zewnętrznej klawiatury (podobnie jak w iPadzie Pro) oraz towarzyszącą aparatowi lampę błyskową. Dokładna specyfikacja urządzenia pozostaje nieznana.

Źródło: 9to5Mac

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.